مقایسه ی مرسدس بنز مدل 2018 و 2017 کلاس C

مقایسه ی مرسدس بنز مدل 2018 و 2017 کلاس C


در سال 2014 زمانی که برای اولین بار نسل W205 کلاس C مرسدس بنز معرفی شد، به جهت طراحی ظاهری فوق العاده اسپرت و طراحی داخلی زیبای این کلاس، همه ی کلاس خودروهای پریمیوم کامپکت (Premium Compact) تحت تاثیر قرار گرفتند. خودروهای کلاس C، بر اساس نسخه ی بزرگترشان یعنی کلاس S ساخته شده و زمانی که از کلاس C مرسدس بنز رونمایی شد، خودروهایی نظیر بی ام و سری 3 و آئودی  A4، قدیمی به نظر می رسیدند. این واقعیت که دو خودروی اشاره شده در زمان معرفی کلاس C در سال 2014 به ترتیب سه و هفت ساله بودند نیز به سلطه ی کلاس C در کلاس خودروهای لوکس و کامپکت کمک شایانی کرد. اما اکنون شرایط تغییر کرده است چرا که کمپانی آئودی در سال 2015 نسخه ی جدیدی از خودروی آئودی A4 را معرفی کرد و کمپانی بی ام و، نیز در سال 2016 یک نسخه ی جدید از بی ام و سری 3 را تولید کرد و این کمپانی در نظر دارد تا در سال 2018 نسل جدیدی از این خودرو را نیز معرفی کند. بدین ترتیب که مرسدس بنز سلطه ی کلاس C بر سایر خودروهای کلاس لوکس و کامپکت را در خطر می دید، تصمیم گرفت تا تغییراتی در مرسدس بنز کلاس C ایجاد نماید.

 

علاوه بر تغییرات ظاهری معمول که در نسخه های جدید ایجاد می شود، داخل کابین مرسدس بنز کلاس C جدید به امکانات و تکنولوژی های مدرن مجهز شده است. از اصلی ترین امکانات اضافه شده به مرسدس بنز کلاس C جدید، می توان به یک صفحه نمایش دیجیتالی جدید در نظر گرفته شده برای تمامی مدل ها و یک صفحه نمایش 7 اینچی برای استفاده در تیپ های پایین تر اشاره کرد. کمپانی مرسدس بنز همچنین در نسخه ی جدید مرسدس بنز کلاس C، از دکمه های لمسی بر روی فرمان خودرو استفاده کرده و همچنین استفاده از تکنولوژی جدید Driver Assist سبب شده تا خودروی مورد نظر، نیمه خودران باشد. به هر حال تغییرات ظاهری از اساسی ترین ویژگی های نسخه های فیس لیفت به حساب می آیند. به همین دلیل در ادامه سعی می کنیم تا تغییرات ظاهری ایجاد شده در مدل 2018 مرسدس بنز کلاس C را نسبت به مدل 2017 بررسی کنیم..

 

  • قسمت جلو :

برای درک تمامی تغییرات ایجاد شده در نسخه ی جدید یک خودرو باید نگاه بسیار ریزبینانه ای داشته باشیم. البته در نسخه های فیس لیفت خودروهای سایز متوسط، معمولا تغییرات ایجاد شده بسیار جزئی هستند. این قضیه حتی در مورد کمپانی بزرگی مانند مرسدس بنز نیز صدق می کند. همانند اکثر بروزرسانی های از این قبیل، در این نسخه نیز تغییرات ظاهری اساسی تنها در کاپوت های قسمت جلو و عقب قابل مشاهده است. البته نسخه ی جدید مرسدس بنز کلاس C دارای چراغ های اصلی جدیدی است. اساسا این چراغ ها از نظر سایز و شکل بسیار شبیه به چراغ های مدل قبلی بوده اما محافظ پوششی استفاده شده در آن ها مورد طراحی مجدد قرار گرفته و در نسخه ی جدید از پوشش های پلاستیکی استفاده شده است. گریل استفاده شده در مدل جدید مرسدس بنز کلاس C تغییری نسبت به مدل قبلی نداشته است. بر اساس ادعای کمپانی مرسدس، سپر قسمت جلو، جدید بوده اما زمانی که دقیق به این سپر نگاه کنیم متوجه می شویم تنها یک سری تغییرات بسیار جزئی در سپر به اصطلاح جدید این خودرو می توان مشاهده کرد.

 

  • قسمت های کناری :

قسمت های کناری مدل 2018  مرسدس بنز کلاس C هیچ تغییری نسبت به مدل قبلی نداشته است. شاید تنها چیزی که موجب تمایز بین این دو نسخه گردد، طراحی متفاوت چرخ ها بوده که در مرسدس بنز مدل 2018 از طراحی جدیدی استفاده شده است. یکی دیگر از تغییرات ظاهری ایجاد شده در مدل 2018 مرسدس بنز کلاس C، اضافه شدن رنگ های سبز و نقره ای به رنگ بندی این خودرو است.

 

  • قسمت عقب :

اگر به دنبال تغییرات قابل توجه در این نسخه ی فیس لیفت هستید، بهتر است به همان قسمت جلوی خودرو باز گردید و بار دیگر از تغییرات ایجاد شده در این بخش لذت ببرید چراکه در قسمت عقب تغییرات بارزی مشاهده نمی شود. هرچند که قسمت عقب این مرسدس بنز کلاس C نیز تغییرات جزئی ای در بر دارد. برای مثال، کمپانی مرسدس بنز از طراحی  "C  – شکل" برای چراغ های قسمت عقب در مدل 2018 استفاده کرده که موجب می شود تا ظاهر این سدان مدرن تر به نظر برسد.

منبع

تاریخ انتشار:1396/12/08

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر