با ب ام و سری یک اختصاصی بازار چین آشنا شوید

با ب ام و سری یک اختصاصی بازار چین آشنا شوید


با معرفی سدان بی ام و سری 1، کمپانی آلمانی گام بلندی را در جهت رفع نیاز مشتریان چینی برداشته است. خودروی BMW 1-Series به طور انحصاری برای بازار چین طراحی و تولید شده است. مدیر فروش کمپانی بی ام و در مراسم معارفه ی این خودرو در شانگهای می گوید : " سال قبل بیش از نیم میلیون خودرو به بازار چینی ها فروختیم. با این حساب بازار چین بزرگترین بازار فروش خودروهای بی ام و است و باز هم پتانسیل فروش خودروهای بیشتری در این بازار وجود دارد. چینی ها درخواست خودرویی با ابعاد کوچکتر را داشتند و ما با تلاش بی وقفه ی همکارانمان توانستیم خودرویی تولید کنیم که نه تنها نیاز آن را رفع کند بلکه فراتر هم برود."

بی ام و سری 1 در شهر مونیخ آلمان و با همکاری مهندسان چینی تولید شده است. طراحی این خودرو بر مبنای شرایط ترافیکی موجود در خیابان ها و جاده های چین انجام شده است. بعد از طراحی و تولید، تست های مختلفی در پیست جهانی Nurburgring بر روی این خودرو انجام شد. البته مهندسان طراحی فقط به این تست ها اکتفا نکردند و چندین بار نیز در پیست های چین و در شرایط آب و هوایی گوناگون این خودرو را مورد آزمون قرار دادند.

BMW 1-Series دارای ظاهری زیبا و از نوع اسپرت است که در کلاس خودروهای سدان کوچک بی نظیر است. طول این خودرو 4456 میلی متر ، عرض آن 1803 میلی متر و ارتفاع آن 1446 میلی متر است. داخل کابین به گونه ای طراحی شده است که حداکثر لذت را از رانندگی ببرید. بخش مربوط به راننده در داخل کابین همانند سایر خودروهای بی ام و بر اساس راحتی راننده طراحی شده است.

سه نوع پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته شده است که همه ی آن ها جدید ترین نسل تولید شده توسط کمپانی بی ام و است. در ساخت این پیشرانه ها از آلیاژ آلومینیوم استفاده شده و به همین دلیل وزن آن ها به میزان قابل توجهی کمتر از نسل ها قدیمی تر است. علاوه بر این موضوع، پیشرانه های در نظر گرفته شده به تکنولوژی TwinPower Turbo مجهز اندکه باعث تامین کردن گشتاور و قدرت مورد نیاز در تمامی دور موتورها می شود و در عین حال بازده فوق العاده ای نیز دارد. این پکیج تکنولوژی شامل توربوشارژ ، تزریق مستقیم سوخت با تزریق کننده های قرار گرفته در مرکز، سیستم تنظیم سوپاپ ها و سیستم تنظیم محور بادامک است.

یکی از پیشرانه های در نظر گرفته شده پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر استفاده شده در خودروی بی ام و 125i است. این پیشرانه توانایی تولید 231 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور را دارد. یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک به صورت پایه برای این مدل در نظر گرفته شده است. در صورت استفاده از این سیستم قدرت، خودروی بی ام و سری 1 می تواند در عرض 6.8 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت در این حالت 250 کیلومتر بر ساعت است و در هر 100 کیلومتر 6.4 لیتر سوخت مصرف می شود.

گزینه ی دیگر پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر استفاده شده در خودروی بی ام و 120i است که توانایی تولید 192 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور را دارد. یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی Steptronic به صورت پایه برای این پیشرانه درنظر گرفته شده است. در صورت تجهیز BMW 1-Series با این سیستم قدرت، این خودرو در عرض 7.5 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر شتاب می گیرد و حداکثر سرعت آن 235 کیلومتر بر ساعت است. در هر 100 کیلومتر 6.2 لیتر سوخت مصرف می کند.

سومین گزینه، پیشرانه ی 1.5 لیتری 3 سیلندر استفاده شده در بی ام و 118i است که توانایی تولید 136 اسب بخار قدرت و 220 نیوتن متر گشتاور را دارد. یک جعبه دنده ی 6 سرعته ی Steptronic نیز برای این پیشرانه در نظر گرفته شده است. خودروی سری 1 با استفاده از این سیستم قدرت در عرض 9.4 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و حداکثر سرعت آن نیز 212 کیلومتر بر ساعت است. این سیستم قدرت در هر 100 کیلومتر 5.5 لیتر سوخت مصرف می کند. اگر چه میزان قدرت و گشتاور تولیدی در این سیستم قدرت نسبت به دو گزینه ی دیگر کمتر است اما به مراتب سوخت کمتری مصرف می کند و میزان گاز CO2 خروجی نیز کمتر است.

در طراحی سیستم تعلیق این خودرو علاوه بر توجه به شخصیت اسپرت خودرو به راحتی سرنشینان در تمامی شرایط جاده ای نیز توجه کافی شده است. در طراحی این خودرو علاوه بر موارد اشاره شده بر روی موضوع ایمنی نیز به صورت دقیق کار شده است و چه در بیرون وچه در داخل کابین امکانات و تجهیزات ایمنی فراوانی قرار دارد تا ایمنی کاملی را برای سرنشینان تامین کند. از جمله ی این امکانات در ظاهر خودرو می توان به طراحی نقاط Deformation جهت جذب و خنثی نمودن ضربات ناشی از تصادف اشاره کرد.

چهار حالت رانندگی Comfort، Sport و  Eco Pro برای انتخاب موجود است که می توانید از طریق فشار دادن دکمه ی مربوط به آن که در کنسول مرکزی قرار دارد، نوع حالت رانندگی مد نظر را انتخاب نمایید.

منبع

تاریخ انتشار:1396/09/03

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر