تکنولوژی کنترل حرکت یا Gesture Control در خودرو چیست؟

تکنولوژی کنترل حرکت یا Gesture Control در خودرو چیست؟


در بسیاری از مواقع، هنگامی که راننده در حال رانندگی است، قصد دارد تا موسیقی ای را پخش کند، آهنگی را تغییر دهد، جی پی اس خودرو را فعال کند و سایر کارهایی از این دست. اما زمانی که بخواهیم برای هر کدام از این موارد اقدام کنیم، حتما باید با تمرکز، انگشت خود را بر روی دکمه مورد نظر بگذاریم و مثلا آهنگ مورد نظر را تغییر دهیم. این کار، به جهت دقتی که از ما نیاز دارد، ممکن است در بسیاری از مواقع موجب تصادفات و خطرات جاده ای شود. تکنولوژی " کنترل حرکت یا کنترل ژست " Gesture Control به عنوان یک تکنولوژی جدید در صنعت خودروسازی برای پاسخگویی به این نیاز است.

این تکنولوژی به شما کمک می کند تا تسلط بیشتر بر خودرو داشته باشید. همچنین این امکان را می دهد که به راحتی در منوی اصلی و زیر منوهای مختلف با استفاده از حرکات کشویی دست به سمت راست و چپ، به تغییرات مورد نیاز منتهی شود. به عنوان مثال، فقط با حرکت یک دست، می توانید موج رادیو، آهنگ ها و یا عکس ها را تغییر دهید.

 

انجام هر یک از شش حرکت قابل اجرا در مقابل کنسول خودرو ( حرکات دست مانند بالا بردن، پایین آوردن، چپ یا راست بردن دست)، حس گرهای 3 بعدی آن را قادر می سازد تا اقدامات درخواست شده توسط حرکت دست راننده، ثبت و اجرا شود.

تکنولوژی کنترل حرکت یا Gesture Control در خودروی بی ام و سری 7 نیز بهره گرفته شده که البته در آن برای هر تغییر در منو یا کنسول، یک نوع حرکت دست در نظر گرفته شده است. نمونه ای از حرکات و ژست های مورد نظر در بی ام و سری 7 به شکل زیر هستند:

  • برای زیاد کردن صدای موسیقی، انگشت خود را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

  • برای کم کردن صدای موسیقی، انگشت را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.
  • برای پاسخ به تماس تلفنی، انگشت خود را به حالت اشاره به سمت صفحه ی نمایش قرار دهید.

  • با کشیدن دست خود به سمت راست، یک تماس را رد کنید.

  • زمانی که با استفاده از انگشت شست و انگشت دیگر خود، می توانید زاویه دید دوربین خودرو را تغییر دهید.

  • زمانی که می خواهید صفحه را بالا و پایین کنید، دو انگشت خود را به هم می چسبانید و به سمت بالا و پایین حرکت می دهید.

منبع

تاریخ انتشار:1396/05/09

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر