ساخت گهواره هوشمند نوزادان توسط کمپانی فورد

ساخت گهواره هوشمند نوزادان توسط کمپانی فورد


کمپانی فورد در نظر دارد تا گهواره ای بسازد که نوزادان بتوانند در آن با آرامش و با شبیه سازی شرایط اتومبیل بخوابند. اسم این پروژه مکس موتور دریمز (Max Motor Dreams) نام دارد. این نام گهواره ای است که قرار است با پشت سر گذاشتن مراحل آزمایش و تست های اولیه ساخته شود. این گهواره دارای اسپیکر و سیستم نورپردازی LED شبیه سازی شده درون کابین خودرو است. همچنین یک تشک با دارا بودن حرکت های شبیه سازی شده اتومبیل در حین حرکت  مورد استفاده قرار گرفته است. این امر باعث می شود تا نوزادان بدون آنکه در داخل اتومبیل قرار بگیرند احساس کنند در خودروی درحال حرکت قرار دارند راحت تر بخوابند.

این گهواره توسط الخاندرو لوپز براوو در گارگاه Espada Y Santa Cruz که در اسپانیا واقع است ، طراحی شده است. این گهواره صرفا یک تختخواب دارای نور نیست بلکه این گهواره توسط یک نرم افزار گوشی هوشمند می تواند کارهای مختلفی برای شما انجام دهد. برای مثال با این روش می توانید صدا، زمان و میزان حرکت این گهواره را تنظیم نمایید.

اسپیکری که در داخل این گهواره کار گذاشته شده است صدای خفیف شده ی پیشرانه و جاده را شبیه سازی می کند و چراغ های LED نارنجی رنگ با حرکت 360 درجه ای فضای نورانی خیابان ها هنگام راندن خودرو در شب را شبیه سازی می نماید. لرزش گرهای الکتریکی با دریافت اطلاعات از گوشی هوشمند، عبور از تپه ها و پیچ ها را در گهواره شبیه سازی می نماید. این گهواره شرایط رانندگی با سرعت در سرپیچ ها و صدای بلند اگزوز را شبیه سازی نمی کند! البته اگر به این موضوع فکر کرده باشید باید نظرتان را هر چه سریع تر عوض کنید چرا که این مقاله در مورد گهواره ای است که توسط آن هم نوزادان و هم والدین شب ها با خیال راحت می خوابند.

حتما سوال بعدی در مورد این گهواره راجع به قیمت آن است، اما باید بگوییم این گهواره فعلا در مرحله ی نظریه پردازی قرار دارد و هنوز تصمیمی در مورد قیمت آن اتخاذ نشده است. البته با توجه به تکنولوژی های پیچیده ی بکار رفته در این گهواره و برند فورد آن ، انتظار می رود امکان خرید آن برای مردم عادی میسر نباشد. البته گفتنی است که این روش نوین ترین روش بکار رفته برای کمک به والدین در خواباندن نوزادانشان است.

منبع

تاریخ انتشار:1396/01/29

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر