فروش مرسدس بنز 300SL Gullwing در حراجی

فروش مرسدس بنز 300SL Gullwing در حراجی


خودروهای کلاسیک همیشه از ارزش بالایی در تمامی کشورهای دنیا برخوردار بوده اند. خودروهایی که خاطرات بسیار زیادی به همراه دارند. از جمله این خودروها می توان به مرسدس بنز 300SL Gullwing اشاره کرد. خودرویی که در دو مدل کوپه و رودستر تولید شده است. مرسدس بنز 300 SL Gullwing یک خودروی عتیقه و با ارزش است. این خودرو برای اولین بار در سال 1952 به عنوان یک خودروی مسابقه ای اسپرت معرفی شد. دوسال بعد نسخه تولید انبوه آن با کد اتاق W198 معرفی و روانه بازار شد. از سال 1954 تا 1963 این خودرو در خط تولید قرار داشت که در مجموع 3258 دستگاه از دو نسخه کوپه و رودستر تولید شد. به تازگی یکی از نمونه های خاص 300SL گالوینگ قرار است در حراجی RM Sotheby’s Amelia Island که در ماه مارس سال جاری برگزار خواهد شد، بفروش برسد.

مرسدس ینز گالوینگ

یکی از صاحبان این خودرو رئیس Gullwing Group است که به خوبی از این خودرو نگهداری کرده است. از نظر ظاهری و فنی این گالوینگ کاملا در شرایط مطلوبی قرار دارد. در سال 2007 شاسی آن مورد ترمیم قرار گرفت و در سال 2009 نیز پیشرانه ی  6 سیلندر 3 لیتری آن با آرایش خطی مورد استفاده در آن کاملا مورد باز سازی قرار گرفت. شماره شاسی جدید این خودرو 450116 است و عملیات ترمیم شاسی و پیشرانه ی آن کاملا مستند است.

مرسدس بنز گالوینگ

ظاهر گالوینگ دارای رنگ آبی تیره است که با رنگ چرخ های آن ست شده است. رنگ اصلی که توسط کارخانه برای آن درنظر گرفته شده بود طوسی مایل به سفید بود که به دلیل ترمیم شاسی رنگ آن را نیز عوض کرده اند. در داخل کابین نیز روکش جدیدی از جنس چرم به رنگ کارامل بر روی صندلی ها قرار داده شده است و دور فرمان نیز از جنس چوب اعلا است.

مرسدس بنز گالوینگ

این خودرو قبل از رئیس Gullwing Group به Walter Schumacher از آلمان فروخته شد و بعد از آن به آمریکا انتقال داده شد و در اوایل دهه ی 2000 توسط رئیس Gullwing Group ( آقای فلیپس ) خریداری شد. در سال 2005 این خودرو مجددا فروخته شد و در اختیار صاحب کنونی آن قرار گرفت.

در 10 مارس سال 2017 قرار است این خودرو بار دیگر در حراجی  RM Sotheby’s Amelia Island به فروش برسد. کارشناسان تخمین میزنند که این خودرو به ازای مبلغی به میزان 1.2 تا 1.4 میلیون دلار به فروش برسد.

 

منبع

تاریخ انتشار:1395/12/12

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر