بررسی ب ام و X4

بررسی ب ام و X4


هرگز نمی توان حدس زد که چه فکری پشت این بوده که بی ام و یک شاسی بلند بزرگ را به صورت یک ماشین اسپرت هاچ بک درآورده و امیدوار است که موفق شود . BMW ایکس 6 سعی کرد همین کار را بکند و البته کمی هم موفق شد . BMW حرکتی دیگر با انگاره ایکس 4 مدل 2015 خود را شروع کرده است .

بعد از این که ایکس 4 را از نزدیک ببینید ، هنوز هم باورش سخت است که  این فکر از کجا آمده است .

 

BMW X4|Honargroup

 

بی ام و مدل ایکس 4 را بر روی همان پلتفورم ایکس 3 ساخته است و مثل برادر کوچک ایکس 6 به نظر می رسد . ایکس 4 با این که کوچکتر است ، باز هم همان شکل و شمایل بزرگ ایکس 6 را دارد به خصوص قسمت عقبش که خیلی بزرگ است . نمای بیرونی اش آزاردهنده است چون فضای صندوق پشت صندلی عقبش خیلی کم است .

Bmw X4|Honargroup

فاصله بین گلگیر و تایر هم خیلی ناامید کننده است . BMW معمولا در طراحی این قسمت کارش را خوب انجام می داد تا تایرها و چرخ ها فضای باز را بپوشانند اما این بار در اینجا کار را خراب کرده است .

ظاهر داشبورد و طراحی آن همان شکل مخصوص BMW است و چیز جدیدی ندارد . صندلی های جلو بد نیستند اما صندلی عقب ها تقریباً افتضاحند . تشک صندلی عقب ها نزدیک زمین هستند و در حالی می نشینید که زانوهایتان بالا هستند .در یک کلام اصلا راحت نیست .

 

BMW X4|Honargroup

 

در ترکیب طراحی و کاربرد کوپه و کراس اوور BMW ، ایکس 4 را تقریباً در سطح پایین تری از همه شکل های خودروهای دیگرش ساخته است . وقتی به این فکر می کنید که قیمت BMW X4  ، به میزان 4000 دلار گران تر از ایکس 3 است از پایین بودن فروش آن خیلی هم تعجب نکنید .

 کراس اوور خودرویی است که فضا و بدنه یک شاسی بلند (SUV) را در اختیار دارد ، در حالی که از پلت فرم یک خودروی سواری بهره می‌برد. در حال حاضر کراس اوورها بر بخشی از بازار خودرو که در اختیار شاسی بلندها بوده ، چیره شده و به خودروی همه کاره بسیاری از خانواده های آمریکایی تبدیل شده است . با وجود اینکه کراس اوورها بازار را در اختیار گرفته اند ، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا کمپانی های خودروسازی تصمیم به تولید محصولاتی با بدنه بزرگ شاسی بلندها بر روی پلت فرم خودروهای سواری گرفته اند !؟

BMW X4|Honargroup

منبع

تاریخ انتشار:1395/10/23

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر