مروری بر ب ام و 2002

مروری بر ب ام و 2002


وقتی که از این زاویه در فاصله ای دور از بی ام و 2002 به دنیا نگاه می کنیم ، اینگونه به نظر می رسد که افراد زیادی در سراسر دنیا  در شرف ارتکاب اشتباهی وحشتناک هستند . مردم مثل ربات های وظیفه شناس از جعبه های خود بیرون می آیند و ماشین اشتباهی را می خرند . اینجاست که باید بگوییم اشتباه است ، اشتباه است . چرا پول خود را برای جراحی پلاستیکی هدر می کنید . چرا پولتان را خرج این خودروهای به اصطلاح امروزی می کنید در حالیکه می توانید BMW 2002 را بخرید !؟

 

bmw 2002

 

افراد زیادی در سراسر دنیا به جای خودروهایی که این روزها سوار می شوند می توانستند خودرویی با فضای پای بزرگتر، فضای سر بیشتر ، فضای چمدان بیشتر ، ترمز بهتر ، تایرهای عالی ، سیستم تعلیق مستقل در عقب ، جای دستکشی که شبیه به یک اورکت گران دوخته شده و یک زیر سیگاری که گویی کنار دست راننده جای گرفته است ، تهیه کنند . لازم به ذکر نیست که چیزهای دیگری هم می توانستند به دست بیاورند مثل درهایی که کاملا متناسب است و صندلی هایی که هیچ وقت از نشستن روی آنها خسته نمی شوید .

تصمیم گیری را به خودشان واگذار می کنیم اگر راضی هستند در ظلمات خودرو بمانند ، بگذارید بمانند . چیزی بین 9 تا 10 میلیون نفر فرصت سواری با این سدان کوچک 2 در را با همه دوام و مقاومتش در برابر خرید ماشین هایی با 2 برابر سایز و 4 برابر قیمت ، از دست خواهند داد ، اما 10 ها هزار نفر از مشتاقان آن را در سال 1968خریدند ، پس شاید یک بار هم که شده حق با اکثریت نیست .

 

نسخه 2002 ، راه حل بی ام و برای همکاری با مشکل آلودگی است . به نظر برخی سواری با بی ام و 2002 یکی از مدرن ترین روش های تردد با وسیله نقلیه است در حالیکه شما روی صندلی های باشکوهی که به خوبی تنظیم شده اند می نشینید و پنجره های عالی و بلند دور تا دور شما را می گیرند . البته که جای شما راحت است و می توانید به هر جهتی که دوست دارید نگاه کنید . ماشین را روشن می کنید حسی که به شما می دهد اشتیاق و راحتی است . نه تبلی و نه صدای وزوز که به شما هشدار انجام کاری را بدهد .

کلاچ را بگیرید ، کاملاً راحت است . انگار اصلا فنری وجود ندارد ، حالا دنده یک ، وزن پای چپ را از روی کلاچ کمی بردارید و با پای راست پدال گاز را فشار دهید ، لحظه ای که خودرو حرکت می کند به شما قول میدهیم که حس کاملاً خوبی را تجربه خواهید کرد .

بی ام و 2002 بجز تیپ ها و مدل های مختلفش یک اسطوره هم داشت . افسانه ای به نام 2002 توربو که در سال 1973 و 1974 با قدرت 170 اسب بخار تولید شد که در زمان خود مدل شگفت انگیزی به حساب می آمد . صفر تا 100 این مدل 7/1 ثانیه بوده که این شتاب و این قدرت موتور ، مدل های توربو را به خودروهای سوپر اسپورت زمان خودش نزدیک می کرد . مدل های کروک و تارگا هم از مدل های با ارزشی در این سری بود که به تعداد کمی تولید شده است .

 

 

bmw 2002

 

نمی خواهیم این گونه تصور کنیم که این ماشین چیزی بیش از یک ماشین مسابقه ای خیابانی کوچک نیست . خودروی BMW 2002 شاید اولین خودروی تاریخ باشد که با موفقیت توانست شکاف بین افرادی که یک ماشین شدیدا رمانتیک می خواهند از یک سو و از سوی دیگر افراد بیش از حد عملگرا در گزارش های مصرف کنندگان را پل بزند . این خودروی محبوب همواره در ارزیابی ها رتبه قابل توجهی را به خود اختصاص می داد ، و به خاطر چنین روحیه ی بالایی همواره مطلوب بوده است .

این ماشین پرطرفدار با ظاهری جذاب و دوست داشتنی ، به همراه سواری لذتبخش و اسپورت ، با قابلیت های حرکتی فوق العاده و شتاب بالایش از نکاتی بود که باعث شد نام 2002 به اسطوره ای فراموش نشدنی در طول تاریخ اتومبیل و به خصوص مسابقات اتومبیلرانی تبدیل شود .

سیستم فنربندی مک فرسون در جلو و جناغی در عقب ، و عرض محور زیادش باعث شده این خودرو تعادل خوبی در پیچ ها داشته باشد . بی ام و 2002 به دلیل همین خصوصیات و طراحی ظاهری اش ، سال ها در سراسر دنیا از جمله ایران جوانان هر نسل به این خودرو به چشم یک خودرو اسپورت نگاه کرده اند ؛ در واقع این خودرو توانایی این را دارد که به راحتی اسپورت شود و همین خصوصیت باعث شده همچنان طرفداران خاص خودش را داشته باشد .

bmw 2002

منبع

تاریخ انتشار:1395/10/11

اشتراک گذاری

نظرات

  1. امير على پاسخ

    درود بر شما: مدت ها بود كه نظريه اى به اين پر احساسى كه با ظرافت زيبايى وتكنيك را تركيب كرده باشه و در نهايت يك شخصيت كلاسيك دوست داشتنى رو با چنين روحيه اى تفسير و معرفى كنه ,به چشمم نخورده بود.تحسين بنده رو به عنوان يك مجموعه دار كوچك،و عاشق خودروهاى كلاسيك بپذيريد.آرزو داشتم كه اين طرز فكر به نحو چشمگيرى اشاعه پيدا ميكرد.موفق باشيد...

ارسال نظر