طرح مفهومي خودروي BMW به مناسبت ۱۰۰ سالگي

طرح مفهومي خودروي BMW به مناسبت ۱۰۰ سالگي


 طرح مفهومي جديد آنقدر از المان‌هاي طراحي BMW برخوردار است كه حتي اگر از گوشه چشم هم به آن نگاهي بيندازيد، بازهم متوجه مي‌شويد كه با طراحي BMW رو به رو هستيد. با اين حال به خوبي مي‌دانيم كه اين ظاهر ماشين‌ها به آينده‌اي دور مربوط است. تمام شيشه جلوي ماشين مجهز به واقعيت افزوده است. روي داشبورد جلويي ماشين، ۸۰۰ مثلث كوچك نقش بسته‌اند كه BMW آن را هندسه زنده (Alive Geometry) مي‌نامد. اين ظاهر چندرنگ پليكاني به صورت مستقيم با راننده در طي حركت ماشين ارتباط برقرار مي‌كند.

 

ماشين Vision Next 100 داراي دو حالت Boost و Ease است. اگر دوست داشته باشيد خودتان رانندگي كنيد با فعال كردن حالت Boost مي‌توانيد فرمان ماشين را به دست بگيريد و شيشه جلو مسير رو به رو را با اطلاعات كامل به شما نشان مي‌دهد، اما در حالت جايگزين Ease، ماشين كنترل را به دست مي‌گيرد، فرمان جمع مي‌شود و صندلي‌‌ها تغيير شكل مي‌دهند تا مسافران راحت‌تر با يكديگر ارتباط برقرار كنند. در همين حالت، مي‌توان از شيشه جلويي به عنوان سرگرمي استفاده كرد.

اما ايده‌اي كه از همه موارد گفته شده درباره اين ماشين وسوسه‌انگيزتر است، ويژگي "Companion" است كه هوش، ارتباط و دسترس پذيري ماشين به شمار مي‌رود. در واقع با Companion ماشين مي‌تواند رفتار مسافران را در طول زمان ياد بگيرد و در نهايت وظايف روزانه مشخصي را انجام دهد يا حتي پيشنهاد‌هايي به راننده و مسافران دهد. نمونه مشابه اين ماشين را سال پيش با مرسدس بنز F 015 ديده‌ايم. شايد هر بخشي از ماشين Vision Next 100 فاصله زيادي با توليد داشته باشد، اما BMW توانسته تركيب بسيار عالي از طراحي، فناوري و امكانات را به وجود بياورد.

 

 

تاریخ انتشار:1395/08/23

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر