بررسی بی ام و X5 M

بررسی بی ام و X5 M


این جانور وحشی دو توربو ، کلی رادیاتور و اینترکولر در قسمت جلو دارد و با قدرت 567 اسب‌ بخارش با صلابت حرکت می کند و با لاستیک های بزرگش ، چسبندگی بی نظیری را ایجاد می کند . به شدت سریع است . همانند دیگر خودروهای سری M ، ترمزها در این خودرو نیز فوق العاده هستند و با تسلط کامل دست‌اندازها را زیر پا می گذارد . اما درون خودرو تا به حال در X5 به این خوبی نبوده ، با صندلی های جلویی اسپرت و کلی ویژگی های دیگر فقط می توان گفت که محشر است .بی ام دبلیو X5 M خودرویی شگفت انگیز است. از نقطه نظر تخصصی، این خودرو هر چیزی است به جز یک بی ام دبلیو اسپرت، چراکه در واقع یک اس‌یو‌وی بزرگ و سنگین است. اما از طرف دیگر بسیار سریع است که جذاب ترین ویژگی در یک خودرو می باشد .  بسیاری از مشتریان ثروتمند اما به چنین مسائلی نمی اندیشند. سال هاست که سازندگان خودروها و بازاریابان به دنبال ارضای خواست های مشتریان بوده اند و به همین دلیل است که امروزه تولید یک خودروی لوکس خانوادگی 2.4 تن با این شتاب و سرعت خیره کننده و امکانات به روز کاملا معقول و منطقی به نظر می رسد .  

قدرت M بزرگ

اولین مدل اسپرت بی ام دبلیو با نام M در سال ۲۰۱۰ معرفی شد که پس از چند سال نسل دوم آن یعنی X5 نیز تولید شد . همان بی ام دبلیو X5 M اولیه نیز خودروی تند و تیزی بود و در بررسی ها جایگاه نخست را در میان بسیاری از اس‌یو‌وی های مطرح کسب کرد . همین موضوع باعث شده که توقعات از این X5 M جدید بسیار بالا باشد . بی ام دبلیو برای اینکه این خودرو در بالاترین رده ها قرار گیرد آن را به جدیدترین موتور ۴/۴ لیتری V8 مجهز کرده است . این موتور با استفاده از یک جفت توروبو شارژر دوگانه و زمان‌بندی و حرکت متغیر سوپا‌پ‌ها ، ۵۶۷ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند که نسبت به موتور ۴/۴ لیتری V8 در مدل قبلی X5 M آن 12 اسب‌بخار برتری دارد . گشتاور نیز افزایش یافته و به 553 رسیده است . این ارقام ممکن است برای شما آشنا به نظر برسند ، شاید به این خاطر باشد که همین موتور در بی ام دبلیو X6 M نیز مورد استفاده قرار گرفته است .

 

 بررسی بی ام و X5 M

 

مورد مشترک دیگر این مدل با X6 M ، فاصله محوری  و سیستم تعلیق تیونینگ شده ویژه سطح دینامیکی مدل های M است .  فنربندی خشک تر ، جناق‌های بالای اصلاح شده همراه با مشخصات هندسی تازه ، و کاهش ۱۰ میلی‌متری در فاصله آزاد تا زمین ، از مواردی است که X5 M را از مدل پایه X5 متمایز می‌سازد . هر دو مدل X5 M و X6 M یک سامانه خود‌ تنظیم سیستم تعلیق گازی عقب ، و رینگ های منحصر به فرد  استاندارد را دارا هستند .

 

بخر و در رو !

با نگاهی به خصوصیات این خودرو، رانندگی آرام و خویشتن‌دارانه با آن امکان‌پذیر به نظر نمی رسد. اما استفاده از چرم مرینو در داخل خودرو ، سیستم صوتیBang & Olufsen   و بسته تجهیزاتExecutivee  شامل: گرم‌کن فرمان، تهویه صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های عقب، سایبان شیشه‌های عقب، سیستم هاد و....‌ شما را به رفتار خویشتن‌دارانه در هنگام رانندگی تشویق می کند .مشکل این جاست که با یک بار تجربه گشتاور موتور قدرتمند V8 ، این کابین بهشتی تبدیل به مقر فرماندهی برای به پا کردن جهنم می‌شود. 0 تا 100 این خودرو تنها 3/8 ثانیه زمان می برد و 400 کیلومتر نیز در3/12 ثانیه با سرعت 185 کیلومتر بر ساعت طی می‌شود . خودرو بسیار سریع‌پاسخ است .

در مقام مقایسه با خودروهای دیگر در این عرصه پررقابت، رکوردهای پورشه کاین توربو S  به ترتیب 1/4 ثانیه و 5/12 ثانیه بوده ، و مرسدس‌بنزML63 AMG نیز رکوردهای 2/4 و 6/12  ثانیه را به جای گذاشته اند . با این آمارها ، بی ام دبلیو X5 M پادشاه درگ در میان اس‌یو‌وی های لوکس می باشد . اما خودروها دائما در حال تغییر هستند و این دو خودروساز نامبرده نیز همواره به فکر طراحی و ساخت مدل‌های نیرومندتری از خودروهایشان هستند .  پورشه کاین توربو S مدل ۲۰۱۶ با قدرت ۵۷۰ اسب‌بخار اوایل امسال پا به خیابان‌ها گذاشته و مدل ۵۷۷۷ اسب‌بخار مرسدس‌ AMG GLE63 S کوپه نیز بزودی ارائه می شود . البته خودروی دوم رقیب جدی تری برای X6 MM خواهد بود .

 

برسی ب ام و x5                   

 

در X5 M دنده‌ها ، بر مبدل گشتاور گیربکس اتوماتیک جدید ۸ دنده منطبق هستند و متاسفانه همان دنده سخت‌‌كاربرد بی ام دبلیو را دارد که کمی زمان می برد تا قلق آن دستتان بیاید. در همین حال، دنده های پشت فرمان نیز برای حالت‌های تهاجمی تر تعبیه شده اند اما گیربکس بیشتر ترجیح می‌دهد که خودش دنده‌ها را تعویض کند .

 

وقار مثال‌زدنی

اگر در هنگام رانندگی با X5 به صورت ناگهانی فرمان را بپچانید، خودرو با چالاکی و شتاب یک خودروی بسیار سبک تر در جهت مورد نظر شما می جهد. حرکات بدنه همواره تحت کنترل است و این خودروی بزرگ در حرکاتی که تا همین چند سال پیش نقطه ضعف اس‌یو‌وی ها بود و باعث می شد افراد، بی خیال این نوع خودروها شوند ، تعادل خود را به خوبی حفظ می‌کند . لاستیک های Michelin Pilot Super Sport tires (35/285 در عقب و 30/325 در جلو)‌ بر روی لرزه‌گیرهای سخت جاده صدایی همانند ریم‌شات در موسیقی تولید می کنند اما اثرات آن کاملا کنترل شده و هرگز شاسی، پایداری جهتی و یا مهم تر از همه حس اعتماد به نفس القایی X5 M به راننده را تهدید نمی کند . X5 M بخشی از عملکرد فوق‌العاده خود را مدیون سیستم ایکس‌درایو و سیستم کنترل عملکرد دینامیکی می باشد. سیستم ایکس‌درایو به صورت پیوسته ، ۱۰۰ درصد گشتاور را بر حسب نیاز به دیفرانسیل های جلو و عقب اختصاص می دهد . سیستم کنترل عملکرد دینامیکی نیز بر توزیع متعادل گشتاور میان دو چرخ عقب تمرکز دارد تا کم فرمانی را کنترل کند و کشش را به تعادل برساند . در تست لغزش در پیچ، X5 M یک بار دیگر انتظارات را برآورده ساخت و با شتاب جانبی 96/0 جی نشان داد که هم رده برترین خودروهای اسپرت است . ترمز‌گیری نیز فوق العاده بوده و برای توقف در سرعت 112 کیلومتر بر ساعت تنها 46 متر لازم داشت .  پورشه کاین توربو S در تست لغزش در پیچ، شتاب جانبی 90/0 جی داشته و برای توقف در سرعت 1122 کیلومتر بر ساعت 47.55 متر لازم داشت .

X5 M با حسن عملکرد بی‌چون و چرایش، فضای داخلی جادار و شیک و ویژگی های به‌روز شده ، در دستیابی به هدفش که گردآوری تمام خوبی هاست موفق بوده است . تلاش های بی ام دبلیو در تبدیل یک اس‌ یو‌ وی زمخت به خودرویی اسپرت برای ما قابل ستایش است اما افرادی هستند که همچنان با این مسئله کنار نیامده اند . برای آن هایی که توانایی خرید این خودرو را دارند چون و چرای ماهیت X5 M کاملا بی ربط است . این افراد از اینکه که چنین خودرویی ساخته شده بسیار خوشنود هستند .

 

برسی ب ام و X5

منبع

تاریخ انتشار:1395/09/30

اشتراک گذاری

نظرات

    تاکنون نظری ثبت نشده است.شما اولین نفری باشید که نظر می دهید...

ارسال نظر